درب فرفورژه و سایت های معرفی درب و پنجره در سال 2021

چرا باید از حفاظ استفاده کنیم؟

در مورد استفاده از نرده حفاظ لزی روی دیوار مهم ترین موردی که باید به ان اشاره کرد امنیت داخلی ساختمان است . با استفاده از یک پوشش فلزی ایمن بر روب دیوار ساختمان جلوی هر گونه سرقت  از منازل گرفته خواهد شد.  به همین دلیل است که استفاده از حفاظ اهمیت بالایی دارد. یکی  از مهم ترین موارد استفاده از نرده حفاظ روی دیوار میتوان یک کاهش سرقت ها از منازل، ایجاد امنیت برای افراد خانه، فراهم کردن آسایش روانی،  حفظ اموال و دارایی موجود در محل ساختمان و کار اشاره کرد.

مورد اولی که ما بدان اشاره خواهیم کرد کاهش سرقت و دزدی با استفاده از حفاظ روی دیوار است.

کاهش امکان دزدی با استفاده از حفاظ

  در شرایط اقتصادی امروز که ما در آن قرار داریم، بسیاری از افراد بیکار برای رفع نیاز خود اقدام به خود فریبی زده و با استفاده از غفلت افراد دست به سرقت های ساده و در عین حال خطرناک میزنند. این دسته از سارقان بسیار خطر ناک هستند چرا که اگر با خطری رو به رو شوند برای گریز از سابقه دار شدن یا لو رفتن دست به عر اقدامی میزنند. برای این افراد عبور از روی دیوار ساختمان ها و وارد شدن به داخل منازل که یکی از روش های سرقت در گذشته محسوب میشد، امروز هم در عین خطرناک بودن انجام میشود. استفاده از انواع نرده حفاظ های روی دیوار از هر نوع که باشد میتواند تا حد بسیار بالایی از سرقت های خانگی جلوگیری کند.

در بین انواع نرده حفاظ روی دیوار میتوان به نرده حفاظ های فلزی روی دیوار اشاره کرد. حفاظ شاخ گوزنی و نرده حفاظ های آبشاری از انواع مختلف نرده حفاظ روی دیوار محسوب میشوند که میتوانند جلوی سرقت های افراد مبتدی را بگیرند.

 با استفاده از نرده حفاظ میتوانید برای افراد خانواده امنیت را برقرار کنید.

یکی از مواردی که استفاده از نرده حفاظ روی دیوار را الزامی میکند، ایجاد امنیت برای افراد خانواده است. یکی از نکات مهم آرامش روانی امنیت ساکنان یک منزل مسکونی است. حتما شما هم اذعان میکنید که بسیاری از ساعات روز را مردان خانواده برون از منزل هستند و سارقان نیز برای همین مواقع برنامه ریزی میکنند.

تصور کنید که مدارس باز است و شما در محل کار خود هستید و همسر شما برای آوردن کودک از خانه به سمت مدرسه خارج خواهد شد، این تایم خطرناک ترین تایم ها برای سرقت از منازل محسوب میشود.

 اگر در همین زمان همسر شما تمام درب ها را قفل کند قطعا تصدیق میکنید که یکی از آسیب پذیر ترین محل ها در یک خانه دیوار بدون حفاظ است که سارقان به سادگی میتواندد بدون ابزار خاصی وارد ساختمان شده و با پنهان شدن یا ورود به داخل ساختمان اقدام به سرقت از انباری ها و …. کنند.

اگر از یک حفاظ روی دیوار به خصوص از نسل جدید حفاظ با نام های تجاری حفاظ شاخ گوزنی، حفاظ بوته ای، حفاظ لیلیوم، حفاظ نخل مرداب استفاده کنید قطعا سارقان نمیتوانند از روی دیوار شما به سادگی عبور کرده و در بین ماشین ها یا انباری ها پنهان شده و دست به سرقت بزنند.

استفاده از نرده حفاظ فلزی روی دیوار یک توصیه جدی برای حفظ حریم ساختمان و خانواده شما از هر گونه دستبرد و آسیب خواهد بود. شاید در نگاه اول خرید یک نرده حفاظ شاخ گوزنی و نرده حفاظ روی دیوار را یک هزینه بدانید، ولی با کمی تفکر متوجه خواهید شد که خرید حفاظ شاخ گوزنی یا خرید هر گونه نرده حفاظ فلزی روی دیوار یک سرمایه گذاری برای در امان ماندن اموال و آسایش خانواده تان محسوب میشود.

انواع نرده حفاظ روی دیوار و بررسی نقاط ضعف و قوت هر کدام

 انواع مختلفی از نرده حفاظ روی دیوار طی سالیان گذشته طراحی و تولید شده است که ما در حد توان به بررسی مزایا و معایب آنها خواهیم پرداخت:

1_ نرده حفاظ دور دیوار حفاظ شاخ گوزنی

اولین نرده حفاظ روی دیوار که وارد بازار شده است، نرده حفاظ شاخ گوزنی است. هیچ گونه تاریخچه ای از طراح و یا سازنده نرده حفاظ شاخ گوزنی در دست نیست. بیشتر تولید کنندگان نرده حفاظ روی دیوار هم بر این مسئله اتفاق نظر دارند.

نرده حفاظ شاخ گوزنی یک نرده حفاظ ساده و پیچ و خم دار ساده است که از میلگرد 10 ساده و بدون آج ساخته شده است. نوک تمامی میله های حفاظ شاخ گوزنی بسیار تیز و برنده است و حجم نسبتا قابل قبولی از میله ها در این محصول استفاده شده است.

این حفاظ روی دیوار که با نام تجاری حفاظ شاخ گوزنی، حفاظ خاری، حفاظ خار دار، حفاظ شاخ گاوی و حفاظ شاخ بزی شناخته میشود. شاید بتوان گفت که تنها نقطه ضعف ا نرده حفاظ دیوار مدل شاخ گوزنی (شاخگوزنی) شکل ظاهری و نه چندان جذاب آن است.

2_حفاظ بوته ای

حفاظ روی دیوار طرح بوته ای را میتوان نسخه پیشرفته و طراحی شده حفاظ شاخ گوزنی نامید. همان طور که در معرفی نرده حفاظ شاخ گوزنی مطرح شد نداشتن طرح و عدم شناخت طراح اولیه حفاظ شاخ گوزنی سبب شد تا سازندگان و تولید کنندگان نرده حفاظ روی دیوار با توجه به درخواست مکرر خریداران نرده حفاظ های نسل دوم، نوعی از نرده حفاظ روی دیوار را طراحی کنند که دارای تراکم بالایی نسبت به نرده حفاظ دیوار شاخ گوزنی باشند.

نرده حفاظ دیوار مدل بوته ای دارای شکل زیبا تری نسبت به حفاظ اولیه دارد. این نرده حفاظ دور دیوار که با نام حفاظ بوته ای، حفاظ بوته خاردار، حفاظ بوته خاری، حفاظ پر تراکم و دزد گیر بوته ای نامیده میشود.

شاید بتوان وزن سنگین و قیمت حفاظ بوته ای را از معایب این محصول دانست. هر چند که در بین افرادی که به دنبال نرده حفاظ مناسب برای دیوار ساختمان شان هستند. بهترین حفاظ روی دیوار همین حفاظ بوته ای است. محاسن این نوع از حفاظ دور دیوار شکل زیبا ، برخورداری از امنیت بالا به واسطه تعداد زیاد میله بکار رفته در آن دانست. بسیاری از افراد نرده حفاظ بوته ای را بهترین و ایمن ترین حفاظ میدانند.

3_ حفاظ نیزار

برخی از افراد به هیچ وجه تمایل ندارند از یک سری میله های در پیچیده استفاده کنند. در سال 1380 گروه های تولیدی به فکر طراحی حفاظی مدرن بودند که بتوانند نیاز این دسته از خریداران که اتفاقا قشر زیادی از افراد ثروتمند را شامل میشدند را رفع کنند.

در طرح حفاظ نیزار که از میلگرد های ضخیم تری تولید میشود، کلیه میله ها از بخش کف به سمت بالا حرکت کرده اند. هیچ کدام از میله ها تقریبا به هم جوش نخورده و به صورت منظم و هدفمند چیده و جوشکاری شده اند. این حفاظ به صورت خم دار منظم و مدرن جوشکاری شده است.

حفاظ مدل نیزار که با نام های حفاظ لاله ای و حفاظ خم گرد نیز شناخته میشود، یکی از زیبا ترین نرده حفاظ های روی دیوار است. این نرده حفاظ را میتوان بنیان نسل سوم از نرده های روی دیوار نامید. نرده حفاظ های دور دیوار بعد از این نوع از نرده حفاظ  وارد سبک های جدید از نرده شدند.

نرده حفاظ نیزار را میتوان یک نرده دور دیوار، نرده دور دیوار باغ و مناسب ترین نرده از نظر امنیت به عنوان نرده دیوار ویلا های لوکس و شیک دانست. طرح بسیار جذاب و متفاوتی نسبت به سایر نرده های بالای دیوار دارد و در عین حال از امنیت فوق العاده ای نیز برخوردار است. تنها ایراد این نوع از نرده حفاظ را میتوان شاسی کف کار دانست که از پروفیل سایز 40*80 است .

4_ حفاظ لیلیوم

نرده حفاظ لیلیوم یک نرده لوکس محسوب میشود. شکل ظاهری نرده حفاظ های قبلی منشا در بخش دفاعی حیوانات یا یک  بخش دفاعی با نام خار که حالت دفاعی گیاه است استفاده شده بود. همین تفکر ها و نام گذاری ها سبب شد تا طراحان نرده به سمت الهام از طبیعت بیشتر بروند. حفاظ لیلیوم نوعی گل است که علی رغم شکل زیبا دارای حالت تهاجمی بسیار بالا است. حفاظ لیلیوم بیشتر به دلیل دو رنگ بودن طراحی شده است.

حفاظ شاخ گوزنی مدل لیلیوم تنها حفاظی است که قابلیت دو رنگ شدن را دارد. حتما شما هم حفاظ هایی روی دیوار دیده اید که دارای دو رنگ سفید یا مشکی با سر گل های طلایی یا مسی هستند.

از حفاظ لیلیوم در بازار با نام های حفاظ نوک طلایی، حفاظ غنچه ای، حفاظ سفید طلایی، حفاظ مشکی طلایی، حفاظ طلایی مسی نیز شناخته میشود. یکی از بزرگترین ایراد های وارده به نرده حفاظ لیلیوم این است که در زمان نصب حفاظ لیلیوم نقاط کناره به هم میبایست جوش کاری شوند که همین امر سبب میشود تا دوباره رنگ کاری نرده حفاظ انجام گیرد با این تفاوت که طلایی کردن قسمت غنچه حفاظ لیلیوم در ارتفاع بسیار سخت و دشوار است.

تمام اقدامات برای طرح حفاظ و ساخت حفاظ شاخ گوزنی در مدل های مختلف این است که تمام اشخاص بتوانند با توجه به سلیقه و شکل ساختمان خود از انواع نرده حفاظ روی دیوار استفاده کنند تا بتوانند با خیالی آسوده در میهمانی ها شرکت کنند. البته در نظر داشته باشید که صرفا نصب حفاظ شاخ گوزنی بخشی از برقراری امنیت ساختمان شما است که در صورت رعایت اصول اولیه مانند باز نماندن درب های ورودی ساختمان و …. میتواند تا حد بسیار بالایی از سرقت ها جلوگیری کند.

5_ حفاظ نخل مرداب :

یکی از به روز ترین نرده حفاظ های فلزی روی دیوار یا اگر بهتر بگوییم آخرین مدل از نرده حفاظ فلزی روی دیوار همین حفاظ نخل مرداب است. حفاظ نخل مرداب یک نرده حفاظ فلزی محکم و ایمن است که با استفاده از طرح نخل مرداب که در طبیعت وجود دارد ساخته شده است.

شاید شما هم بار ها شنیده باشید که عبور از نخلستان های مرداب امری سخت و بسیار دشوار است . نی های موجود در نخل مرداب که بسیار تیز و برنده هستند سبب میشوند که عبور از روی دیوار امری بسیار سخت و غیر ممکن شود. گلهای هشت پر فلزی در نخل مرداب سبب میشود تا سارقان نتوانند از بین فلز های نخل گونه عبور کنند .

anzalihefaz.ir
ardvaz.ir
baghdoor.ir
darbvilaferforge.ir
doorhayat.ir
doorilna.ir
hefazkaraj.ir
hefazlilium.ir
hefaztabriz.ir
nardepelelux.ir
nardevila.ir
nardeziab.ir
rashthefaz.ir
sadradarb.ir
shakhgavazniahvaz.ir
tehrandar.ir
tehrannardeh.ir