فروش کالا در آمازون

به گزارش خبرنگار نبض بازار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، کسب و کار در آمازون و فروشندگی در آمازون  به عن

توسط AKHBAREMAAAA در 11 خرداد 1399
به گزارش خبرنگار نبض بازار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، کسب و کار در آمازون و فروشندگی در آمازون  به عنوان یکی از سودآورترین کسب و کار های آنلاین شناخته می‌شود. این بازار بین‌المللی آنلاین فرصت‌های بالقوه زیادی برای رشد و توسعه مالی در اختیار فروشندگان آمازون قرار می‌دهد. فروش در آمازون با امکاناتی که سایت آمازون در اختیار فروشندگان قرار داده است، به یکی از کسب و کارهای مهم آنلاین تبدیل شده است. در این مقاله اطلاعاتی را در مورد فروشندگان آمازون و یک تغییر جدید در این سایت در اختیار شما قرار می‌دهیم.

تعداد فروشندگان فعال در آمازون

نزدیک به سه میلیون فروشنده فعال در آمازون مشغول به کار هستند که طبق تحقیقات انجام شده، در یک سال افزایش 17 درصدی داشته‌اند. منظور از فروشنده فعال این است که یک فروشنده در آمازون محصولاتی را برای فروش لیست کرده است. در آمریکا، بیش از یک میلیون فروشنده فعال در آمازون فعالیت دارند. بازار آمازون در آمریکا چهار برابر بازار انگلستان است که در رتبه بعدی بزرگترین بازار آمازون قرار دارد. بازارهای آمازون در انگلستان، آلمان و ژاپن، که بزرگترین بازارها پس از بازار آمریکا هستند، با سرعت 17 تا 19 درصدی در حال گسترش هستند. پس از این کشورها، بازار هند بزرگترین بازار آمازون است که رشد 21 درصدی دارد. همچنین به دلیل فراهم شدن امکان فروش در آمازون برای فروشندگان اروپایی در تمامی پنج بازار اروپا، تعداد فروشندگان اسپانیا و ایتالیا نیز در حال افزایش است. به همین ترتیب، فروشندگان آمریکای شمالی نیز می‌توانند در بازار مکزیک و کانادا علاوه بر ایالات متحده فعالیت کنند که این امر موجب افزایش فروشندگان در این دو کشور شده است.

افزایش فروشندگان ارائه دهنده خدمات پرایم

بیش از 85 درصد فروشندگان برتر آمازون، برای بیش از نیمی از محصولات خود خدمات پرایم را ارائه می‌دهند. این تعداد در عرض سه سال افزایش 50 درصدی داشته است. تعداد فروشندگانی که محصولات خود را از طریق پرایم ارائه می‌دهند به طور پیوسته در حال افزایش است. بر اساس تحقیقات انجام گرفته تعداد فروشندگانی که خدمات پرایم را ارائه می‌دهند، از 56 درصد در سال 2016 به 85 درصد در سال 2019 رسیده‌اند. صدها هزار فروشنده برای میلیونها محصول خدمات ارسال پرایم را ارائه می‌دهند. ده هزار فروشنده برتر آمازون فروش سالانه بیش از یک میلیون دلار دارند. فروش کالا در آمازون تعداد کمی از فروشندگان بین المللی آمازون، خدمات پرایم را ارائه نمی‌دهند. در واقع، 93 درصد فروشندگان بین المللی برتر این خدمات را ارائه می‌دهند در حالیکه تعداد فروشندگان ساکن آمریکا که این خدمات را ارائه می‌دهند 74 درصد است. برای فروشندگان بین المللی آمازون، ارائه خدمات پرایم باعث می‌شود که محصولات آنها مشتری بیشتری جذب کند. به عنوان مثال موفقیت فروشندگان چینی در آمازون، وابسته به FBA است چون ارسال سریع را امکان پذیر می‌سازد. افزایش تعداد فروشندگان ارائه دهنده پرایم تنها محدود به ایالات متحده نیست و در تمام دنیا افزایش داشته است. بیش از نیمی از فروشندگان برتر در تمامی بازارهای آمازون، خدمات پرایم را ارائه می‌دهند.

مزایای FBA آمازون

برای اینکه یک فروشنده بتواند خدمات پرایم را به مشتری ارائه دهد، می‌تواند از سه سرویس FBA، FBP یا Seller Fulfilled Prime و  FBA Onsite استفاده کند. تمامی این سه سرویس، به مشتری خدمات پرایم را ارائه می‌دهند. خدمات  FBA که تمامی مراحل ارسال و بسته بندی کالا را به آمازون می‌سپارد، یکی از خدماتی است که هم برای مشتری و هم برای فروشنده سودمند است. فروشنده‌ای که از خدمات FBA استفاده می‌کند، به طور خودکار خدمات پرایم را در اختیار مشتری قرار می‌دهد که یک مورد مهم در جلب نظر مشتریان است چون ارسال دوروزه و یک روزه رایگان را با خود به همراه دارد. همچنین فروشندگانی که از FBA استفاده می‌کنند، شانس برنده شدن Buy Box آمازون را دارند. فروشندگان از خدمات FBA استقبال می‌کنند چون به آنها امکان می‌دهد به مشتریان پرایم دسترسی داشته باشند و نه فقط به این دلیل که از گزینه‌های دیگر فروشندگی، راحت‌تر و ارزانتر است. در طول زمان نیز، آن چیزی که باعث موفقیت یک فروشنده می‌شود همین گزینه پرایم است. عضویت پرایم که روز به روز در حال افزایش است هم باعث رشد سهم بازار آمازون شده است و هم به فروشندگان کمک کرده است کسب درآمد از آمازون را افزایش دهند.

آمازون رتبه بندی محصول را جایگزین نظرات مشتریان می‌کند

آمازون نظرات مشتریان را با امکان ثبت رتبه ستاره‌ای گسترش داده است. این شیوه رتبه دهی شامل بازخورد از سوی مشتریان است که قبلاً با متن، تصویر یا ویدیو نظرات خود را ثبت می‌کردند. این تغییر به این دلیل ایجاد شده است تا مشتریان تشویق شوند عقیده خود را در مورد محصول به اشتراک بگذراند حتی اگر تمایل نداشته باشند که در مورد آن نظر خود را بنویسند. قبلاً مشتریان برای ثبت نظر خود در آمازون می‌بایست عنوان و متن نظر خود را می‌نوشتند. اما اکنون برای ثبت نظر تنها به یک کلیک نیاز است. سیستم جدید می‌تواند تعداد رتبه‌های ثبت شده از سوی مشتریان را به طور قابل توجهی افزایش دهد چون دادن رتبه ستاره‌ای بسیار ساده‌تر و سریع‌تر از نوشتن متن نظر است. این سیستم دارای یک تا پنج ستاره است که 5 ستاره نشان دهنده بهترین است. استفاده از این سیستم می‌تواند با یا بدون خرید محصول باشد. اما تنها ستاره‌هایی که پس از خرید واقعی به محصول داده شده باشند در رتبه کلی محصول نقش ایفا می‌کنند. البته در سیستم جدید همچنان امکان اضافه کردن نظر به صورت متنی نیز وجود دارد که پس از ثبت ستاره، مشتریان می‌توانند نظر خود را بنویسند. محصولاتی که در آمازون نظرات مشتری برای آنها ثبت نشده نمی‌توانند مشتریان را به خود جلب کنند و بدون مشتری هم نظری وجود ندارد. روش‌های زیادی برای گرفتن نظرات اول وجود دارد که در دوره آربی به طور مفصل به آن پرداخته شده است. یکی از مهمترین مزایای این سیستم جدید این است که در گذشته افرادی که بیشتر از محصول ناراضی بودند نظرات خود را بیان و ثبت می‌کردند که این باعث می‌شد، بیشتر نظرات منفی باشند. اما اکنون با راحتتر شدن فرایند ثبت نظر، افراد بیشتری تمایل دارند که نظر خود را ثبت نمایند و این باعث می‌شود که نظرات قابل اعتمادتر باشند. این امر برای مشتریان بالقوه نیز مفید است چون اکثر مشتریان برای تصمیم گیری در مورد خرید یک محصول به نظرات بقیه مشتریان اتکا می‌کنند. بنابراین این سیستم جدید هم برای مشتریان و هم برای برندها می‌تواند مفید باشد. در این مقاله به آمار فروشندگان آمازون و سیستم جدید نظردهی در این سایت پرداختیم. رشد فروشندگان آمازون نشان می‌دهد که این پلتفرم جایگاه مناسبی برای کسب درآمد است و همچنان فروشنده‌های زیادی را به خود جذب می‌کند. برای آموزش فروش در آمازون، می‌توانید به صفحه آموزش فروش در آمازون مراجعه کنید تا با مراحل فروش در آمازون به صورت گام به گام آشنا شوید.
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن