مراحل اخذ ویزای استارت آپ کانادا

آیا قصد مهاجرت به کاناد به عنوان یک کارآفرین را دارید؟ آیا به دنبال راه اندازی کار و بیزینس خود در این کشور هس

توسط AKHBAREMAAAA در 8 دی 1399

آیا قصد مهاجرت به کاناد به عنوان یک کارآفرین را دارید؟ آیا به دنبال راه اندازی کار و بیزینس خود در این کشور هستید؟ ویزای استارت آپ کانادا راه ورود شما به کشور کانادا خواهد بود. هدف از طراحی ویزای استارت آپ کانادا توسط دولتمردان این کشور در واقع جذب کارآفرینان فعال در سراسر دنیا می باشد. کارآفرینانی که از طریق ویزای استارت آپ وارد کشور کانادا می شوند، امکانات لازم برای راه اندازی کار جدید را خواهند داشت. این امکانات شامل سرمایه ی اولیه نیز می شود. کارآفرینان خلاق در واقع می توانند پس از اخذ ویزای استارت آپ کانادا، بیزینس خود را در حد استانداردهای جهانی راه اندازی کرده و برای بسیاری از افراد در این کشور ایجاد اشتغال نمایند.

افراد واجد شرایط برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا پس از بررسی های لازم شناسایی می شوند. در واقع سیاست مهاجرتی کشور کانادا به کارآفرینان موفق این امکان را می دهد تا ظرف مدت چند هفته مجوز ورود به این کشور را پیدا کنند. به کارآفرینانی که موفق به دریافت ویزای استارت آپ کانادا می شوند، اقامت دائم کانادا تعلق خواهد گرفت.

چه افرادی صلاحیت دریافت ویزای استارت آپ کانادا را دارند؟

برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا، برخورداری ازچهار ویژگی مختلف ضروری است :

حمایت مالی 

 شما باید ثابت کنید کسب و کاری که قصد راه اندازی آن را دارید از طرف نهاد های مربوطه و یا یک سرمایه گذار، حمایت مالی خواهد شد. برای این کار نیز به نامه ی رسمی حمایت مالی از طرف این افراد و یا نهادها نیاز دارید.

باید با زبان رسمی کشور کانادا آشنا باشید

شما باید قادر به ارتباط با همکاران و شرکای خود به زبان انگلیسی باشید. زمان درخواست ویزای کانادا، باید مدارکی مبنی بر کافی بودن دانش زبان انگلیسی ارائه دهید. پناهنده ها و افراد مقیم کانادا نیز برای راه اندازی کسب و کار جدید نیازمند ارائه ی مدارک زبان انگلیسی هستند. برای این کار نیز باید در یکی از آزمونهای مورد تایید دولت کانادا شرکت کنید و نمره ی قبولی بگیرید.

شما باید از سهام کافی شرکت برخوردار باشید

بر اساس گزارش وبسایت پارس نیوز، برای اخذ ویزای استارت آپ کانادا، پنج فرد مختلف می توانند مالک یک بیزینس خاص باشند. در این صورت:

  • هر یک از شرکا باید ده درصد کل حق رای را در شرکت خود داشته باشند.
  • تمامی شرکایی که درخواست ویزای استارت آپ نموده اند باید مالک حداقل پنجاه درصد حق رای در شرکت خود باشند.

پول کافی برای اقامت در کشور کانادا

برای اخذ ویزای استارت آپ کانادا، ابتدا باید ثابت کنید از توان مالی لازم برای زندگی خود و خانواده در کانادا برخوردار هستید. دولت کانادا از مهاجرانی که با ویزای استارت آپ وارد این کشور شده اند حمایت مالی نخواهد کرد. میزان سرمایه ی اولیه ای که باید برای زندگی در کانادا فراهم کنید، به تعداد اعضای خانواده نیزبستگی دارد. به هر حال هر کسب و کاری پس از شروع ممکن است تا مدت ها برای شما سودی نداشته باشد. بنابراین برای زندگی در کانادا نیاز دارید از کشورمقصد پول کافی همراه خود بیاورید.


آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن