افزونه در وردپرس چیست و چه عملکردی دارد؟

  افزونه در وردپرس چیست و چه عملکردی دارد؟ سال هاست که استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس در بین کلی

توسط AKHBAREMAAAA در 15 دی 1400

 

افزونه در وردپرس چیست و چه عملکردی دارد؟

سال هاست که استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس در بین کلیه کاربران بسیار محبوب و پر طرفدار گردیده و به یکی از برترین سیستم های مدیریت محتوا در کل دنیا تبدیل گردیده است. این سیستم بسیار حرفه ای بوده و با امکانات زیادی که در خود جای داده، می تواند نیاز های انواع افراد را رفع نماید. یکی از مهم ترین مزیت های وردپرس، افزونه هایی هستند که شما می توانید با استفاده از آن ها و بدون نیاز به دانش کد نویسی سایت خود را هر روز پیشرفته تر و منحصر به فرد تر نمایید.

افزونه چیست؟

در حال حاضر بیش از 58000 افزونه رایگان در آدرس WordPress.org plugin directory که به مخزن وردپرس نیز مشهور است، وجود داشته و قابل دریافت می باشند. علاوه بر این مخزن، بسیاری از سایت ها نیز نسبت به فروش افزونه های پرمیوم اقدام می نمایند ولی دقت نمایید در برخی از سایت ها با توجه به شرایط تحریم در ایران، امکان خرید وجود ندارد.

اهمیت خرید دامنه برای وبسایت را نادیده نگیرید چرا که یک وبسایت هر چقدر از نظر افزونه مناسب باشد ولی دامنه مناسبی نداشته باشد، نمی تواند بازدهی کامل را به شما دهد.

افزونه یا پلاگین می تواند کلیه کمبود های موجود در وردپرس را جبران نموده و کار شما را بسیار راحت نماید. به عنوان مثال می توانید برای ساخت یک فرم ارزیابی که در حالت پیش فرض وردپرس وجود ندارد، با نصب یک افزونه وردپرس فرم ساز این قابلیت را به وردپرس اضافه نمایید.

همچنین افزونه ها می توانند تغییرات زیادی را از لحاظ ظاهری و فنی در سایت وردپرسی شما اعمال نموده و بخش هایی را اضافه یا کم نماید.

نکته مهم در مورد افزونه ها این است که باید در فواصل منظم آپدیت شوند. افزون های رایگان قابلیت آپدیت خودکار ندارند و اگر به دنبال افزون هایی هستید که آپدیت های منظم و پشتیبانی سریع و مطمئن داشته باشند بهتر است از افزونه های قابل خرید و نسخه های پرمیوم استفاده نمایید.

ضرورت استفاده از افزونه یا پلاگین plugin

همانطور که می دانید افزونه های وردپرس می توانند این امکان را فراهم آوردند که بدون نیاز به دانش کد نویسی و استخدام افراد مجرب و برنامه نویس بهراحتی وب سایتی متناسب با نیاز ها و نوع فعالیت خود را طراحی نمایید.

نصب و استفاده از افزونه های معتبر و به روز شده هیچگونه محدودیتی ندارد و به هیچ عنوان باعث کندی در وردپرس نخواهد شد. حتی در صورت بروز کندی وردپرس، افزونه هایی وجود دارد که برای افزایش سرعت سایت موجود می باشند. شبکه اجتماعی اینستاگرام ما را داشته باشید و در لینکدین همراه نکات آموزنده با ما باشید.

کلیه پلاگین ها پس از نصب در پیشخوان وردپرس شما اضافه خواهند شد که در بخش افزونه ها می توانید آن ها را فعال، غیر فعال یا حذف نمایید. همچنین می توانید بدون صرف هزینه و با سرعت زیاد می توانید امکانات پیشرفته ای از قبیل افزونه های فروشگاهی، ساخت اسلایدر های گرافیکی خاص و زیبا، انواع فرم های تماس، ایجاد امنیت، سئو و بهینه سازی سایت، صفحه ساز های مختلف و میلیون ها افزونه کاربردی دیگر را به سایت وردپرسی خود اضافه نموده و سایت خود را زیبا و کارایی آن را افزایش دهید.

عملکرد افزونه یا پلاگین در وردپرس

با توجه به اینکه امروزه شکل ظاهری و جذابیت سایت ها جزو مواردی است که برای جلب رضایت بازدید کنندگان همواره مورد توجه وب مستر ها و مدیران سایت ها قرار گرفته است، استفاده از افزونه هایی که امکانات مورد نظرتان را فعال می نماید و وظیفه شخصی سازی سایت را برعهده می گیرد، بسیار ضرورت یافته است.  با استفاده از افزونه ها می توانید هر امکانی را به سایت خود اضافه نموده و سایت را از هر لحاظ ( زیبایی، کارایی، کاربر پسند بودن و ... ) تغییر دهید.

انواع افزونه ها به افزونه های بهینه سازی سئو، افزونه های حافظه پنهان"کش"، افزونه های امنیتی، افزونه های تماس و فرم ساز و ... تقسیم می شوند.

 

نظرات کاربرن