طبقه بندی ملی مشاغل کانادا (NOC)

طبقه بندی ملی مشاغل (NOC) سیستمی برای توصیف مشاغل مهارت های شغلی کانادا کانادایی است. از طریق این سیستم ، آمار

توسط AKHBAREMAAAA در 24 شهریور 1399
طبقه بندی ملی مشاغل (NOC) سیستمی برای توصیف مشاغل مهارت های شغلی کانادا کانادایی است. از طریق این سیستم ، آمار شناسان ، تحلیل گران بازار کار ، مشاوران استخدام ، کارفرمایان و جویندگان کار روشی استاندارد برای توصیف و درک یک شغل خاص دارند. مهارت های شغلی کانادا طبقه بندی ملی مشاغل حدود 30،000 موقعیت را در 500 رده شغلی ، 4 سطح مهارت و 10 رده شغلی اصلی سازماندهی كرده است. این سیستم با همکاری آژانس اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا و آمار کانادا ساخته شده است. این دو سازمان برای حفظ و به روزرسانی طبقه بندی مهارت های شغلی کانادا مشاغل ملی به کار مشترک خود ادامه می دهند.

راننده لودر در کانادا

آخرین نسخه از طبقه بندی شغلی ملی کانادا در سال 2016 منتشر شد. این نسخه بدون تأثیر بر ساختار طبقه بندی ، بر محتوای گروه های جداگانه متمرکز است. مهارت های شغلی کانادا این نسخه دائماً به روز می شود و انتظار می رود نسخه به روز شده دیگری از طبقه بندی شغلی ملی کانادا در سال 2021 در دسترس باشد. گروه های بزرگ حرفه ای: گروه های بزرگ شغلی بر اساس نوع کار یا حوزه فعالیت حرفه ای مهارت های شغلی کانادا دسته بندی می شوند و نمایانگر تحصیلات یا تجربه ای هستند که معمولاً برای ورود به کار مورد نیاز است. این گروه های شغلی به منظور نمایش بهتر بخشهای مختلف بازار کار طراحی شده اند. رقم اول هر کد شغلی نشان دهنده گروه بزرگی از مهارت های شغلی کانادا وظایف است. به عنوان مثال ، فعالیتهای تولیدی و اجتماعی با شماره 9 آغاز می شود. مشاغل مدیریتی در همه زمینه ها با شماره 0 شروع می شود. 10 گروه کاری اصلی ، طبقه بندی شده بر اساس مهارت های شغلی کانادا رقم اول کد کار: 1_ مشاغل تجاری ، مالی و اداری این گروه بزرگ شغلی شامل مشاغل مربوط به ارائه خدمات مالی و بازرگانی ، خدمات اداری و نظارتی و خدمات اداری و نظارتی است. برخی از مشاغل این گروه محدود به خدمات مالی و تجاری است اما بیشتر مشاغل این گروه در همه صنایع مهارت های شغلی کانادا وجود دارد.

استخدام راننده لیفتراک در ترکیه

2_ علوم طبیعی و کاربردی و مشاغل مرتبط 3_ مشاغل بهداشتی 4_ مشاغل مرتبط با خدمات آموزشی ، حقوقی ، اجتماعی و دولتی 5_ مشاغل هنری ، فرهنگی ، تفریحی و ورزشی 6_ مشاغل فروش و خدمات 7_ تجارت ، حمل و نقل و مشاغل مرتبط 8- منابع طبیعی ، کشاورزی و مشاغل تولیدی مرتبط 9_ مشاغل تولیدی و کاربردی سطح مهارت در طبقه بندی ملی مشاغل (NOC) دسته دیگری در طبقه بندی مشاغل ملی وجود دارد که مشاغل مهارت های شغلی کانادا را بر اساس سطح تحصیلات و آموزشهای لازم برای کار در آن شغل طبقه بندی می کند. معمولاً 4 سطح مهارت A ، B ، C ، D وجود دارد. سطح مهارت تکالیف را می توان با رقم دوم کد کار مشخص کرد. به عنوان مثال ، اگر رقم دوم شغل 0 یا 1 باشد ، سطح مهارت A است. مهارت های شغلی کانادا جدول زیر روابط بین کد شغل و سطح مهارت را نشان می دهد.

Zbs visa Canada

سطح مهارتها عمدتاً براساس آموزشهایی است که باید در کار استفاده شود. این معیار همچنین بیانگر تجربه مورد نیاز برای ورود به یک کار و پیچیدگی مهارت های شغلی کانادا مسئولیت های مربوط به کار در مقایسه با سایر مشاغل است. در بیشتر موارد ، انتقال به سطح مهارت A از سطح B معمولاً بدون انجام آموزش رسمی اضافی امکان پذیر نیست. در حالی که پیشرفت از سطح مهارت D به C اغلب با آموزش در محل کار و تجربه کار امکان پذیر است. هر سطح مهارت برای انعکاس مسیرهای پذیرفته شده برای اشتغال طراحی شده است. همانطور که قبلاً ذکر شد ، رقم دوم کد شغل نشان دهنده مهارت های شغلی کانادا سطح مهارت برای همه مشاغل است. مشاغل مدیریتی از این قاعده مستثنی هستند. برای پست های مدیریتی ، شکل دوم گروه بزرگی از پست ها یا سمت های مدیریت ارشد را نشان می دهد. سطح مهارت (حروف) رقم دوم کد شغلی مورد نیاز مهارت های شغلی کانادا برای آموزش مثال الف - از این سطح مهارت برای موقعیت های مدیریتی استفاده نمی شود 0 یا 1 مدرک دانشگاهی در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد یا دکترا

مشاغل پردرآمد کانادا

پزشکی دندانپزشکی معماری ب - این مشاغل معمولاً به تحصیلات دانشگاهی مهارت های شغلی کانادا ، آموزش تخصصی یا کارآموزی نیاز دارند 2 یا 3 2 تا 3 سال پس از تحصیلات متوسطه در کالج یا م instسسه تحقیقات فناوری یا CEGEP یا 2 تا 5 سال کارآموزی یا 3 تا 4 دوره متوسطه و بیش از دو سال تجربه تخصصی مشاغل با مسئولیت های نظارتی و مشاغل با مسئولیت مهارت های شغلی کانادا های مهم بهداشت و ایمنی ، مانند آتش نشانان ، افسران پلیس و دستیاران پرستار ، در سطح B هستند. سرآشپز لوله کش متخصص برق ج - این مشاغل معمولاً به تحصیلات متوسطه یا آموزش حرفه ای نیاز دارند 4 یا 5 برخی از دوره های دبیرستان با حداکثر دو سال آموزش مهارت های شغلی کانادا در محل کار ، دوره های ویژه یا سابقه کار