آنچه همه باید درباره استخر پیش ساخته بدانند

بسیاری از مشتریان و پیمانکاران ساخت استخر معمولا شکل های مستطیل را اجرا میکنند ولی معماران و افراد خاص بیشتر

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

بسیاری از مشتریان و پیمانکاران ساخت استخر معمولا شکل های مستطیل را اجرا میکنند ولی معماران و افراد خاص بیشتر شکلهای دایره ، و یا حتی چند ضلعی خاص و لوبیایی و در آخر مربع یا مستطیل را ترجیح می دهند . استخر پیش ساخته فایبر گلاس از یک لایه ژلکوت آنتی باکتریال پوشانده شده است که احتمال رشد جلبک و باکتری روی بدنه استخر را به میزان قابل توجه ای کاهش می دهد در نتیجه میزان مصرف مواد شیمیایی جهت گند زدایی در استخر آماده فایبر گلاس کمتر خواهد بود. سطح آن مساعد برای رشد باکتری و آلودگی نیست. منافذی که در ساختار استخرهای بتنی وجود دارند، باعث رشد جلبک و باکتری ها در آن شده به همین دلیل کف و دیواره های این استخرها باید دائما مورد بررسی قرار گیرند تا در صورت نیاز، اقدام به تمیزکاری آن کنید. برای استخرهایی با عمق های مختلف، لازم است که بررسی کنید که زاویه شیب از یک انتها تا انتهای دیگر سازگار است. خدمات مشاوره ساخت استخر، توسط پیمانکار شامل این مراحل می شود: کارشناسان مدرن استخر، در ابتدا از محل مورد نظر شما بازدید کرده و از لحاظ احداث امکان سنجی می کنند. Da᠎ta has been gen erated with GSA C on᠎tent G​enerator Demoversion!

کارشناسان هایپر صنعت فامکو به شما در انتخاب بهترین نوع استخر پیش ساخته یا استخر آماده برای ویلا و سایر مکان ها به طور کلی خرید استخر، سونا و جکوزی کمک خواهند کرد. به طور کلی استخرهای پیش ساخته به دو نوع برزنتی - پی وی سی با فریم فلزی (استیل) و فایبرگلاس - رزین تقسیم میشوند. این فریم با استفاده از جایگیریهایی بر روی پارچه برزنت تعبیه شده و در نهایت فضای سه بعدی که آب درون آن قرار میگیرد را شکل میدهد. این نوع استخر پیش ساخته دارای یک فریم فلزی از نوع استیل است. متریال استخر پیش ساخته می تواند از فایبرگلاس، فلز و … استخر های پیش ساخته بتنی با استفاده از تایل های بتنی در کارخانه مونتاژ شده و برای انتقال به محل گود برداری از جرثقیل استفاده می کنند. شما می توانید جهت دریافت قیمت انواع استخر پیش ساخته از جمله قیمت استخر پیش ساخته فایبر گلاس توکار و غیره با کارشناسان هایپر صنعت فامکو تماس حاصل نمایید.

در ابتدا پس از انتخاب طرح و ابعاد استخر مورد نظر از طریق نمایندگیها و واحدهای فروش، شرکت سفارش شما را میسازد و سپس کارشناسان و مهندسان را به منظور آماده سازی بستر استخر اعزام میکند. به دلیل این که استخر ها اگر به صورت رو کار نصب شوند به مرور زمان و در برخورد با نور خورشید دچار پوسیدگی شده و بعد از چندین سال بدنه آنها تخریب می گردد و یا اگر به صورت تو کار مورد استفاده قرار گیرند، به دلیل خشک بودن بدنه، ممکن است در زمان گود برداری و خارج کردن گوشه ها دچار شکستگی شوند. علاوه بر موارد ذکر شده هزینه های عملیاتی بالایی برای خارج کردن این مدل استخر ها و انتقال آنها به مکان دیگر وجود دارد توصیه می شود در حد امکان از خرید استخرهای پیش ساخته دسته دوم دوری کنید. برای این کار در ابتدا بایستی زمین را کمی بزرگ تر از ابعاد استخر حفاری کنید و سپس استخر را در داخل زمین راه اندازی کنید ، دیواره های استخر نباید با دیوار کناری زمین برخورد داشته باشد . عوامل متعددی مانند برند سازنده استخر پیش ساخته، جنس و کیفیت مواد اولیه مورد استفاده در ساخت بدنه استخر، طرح و ابعاد استخر، نحوه اجرا استخر به صورت روکار یا توکار و هزینه های نگهداری، هزینه های جابه جایی با تریلی و جرثقیل بر قیمت استخر آماده تاثیر می گذارد.

باید توجه داشت عوامل متعددی چون کیفیت کاشی های انتخابی برای کاسه استخر، آرماتور بندی، مش بندی و ضخامت بتن در قیمت تمام شده استخر بتنی تاثیر چشم گیری دارد. پایههایی از جنس استیل نیز به منظور مهار نیروهای وارده شده به استخر، از طرف آب در نظر گرفته شده است و از همه طرف استخر را در بر میگیرد. با توجه به سفارش کارفرما، اجرای دیگر امکانات استخرهای پیش ساخته مانند سرسره آبی، روکش استخر، تخت آفتابی و بسیاری امکانات دیگر نیز پس از اجرای کامل استخر انجام میشوند. این در حالی است که بسیاری از مردم به دنبال آن هستند که در مدت زمان کمتری به استخری با همان استحکام و دوام دست پیدا کنند. استخر های پیش ساخته بتنی از استانداردهای بالایی در زمینه مقاوم سازی و آب بندی برخوردار اند و علاوه بر کاهش زمان اجرای پروژه و از لحاظ اقتصادی به دلیل استفاده از بلوک و بتن به صرفه تر می باشد.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن