پیچیده تاریخچه مک دونالد و امریکا

مک دونالد دارای یک تاریخ پیچیده با جوامع قصد بازگشت به دوران حقوق مدنی. در حالی که franchisees شد و ساختمان فر

توسط AKHBAREMAAAA در 17 تیر 1399

مک دونالد دارای یک تاریخ پیچیده با جوامع قصد بازگشت به دوران حقوق مدنی. در حالی که franchisees شد و ساختمان فرصت از طریق مواد غذایی سریع مدل کسب و کار منتقدان سوال عدالت و انصاف در این شرکت است. در زیر گزیده ای از "حق رای دادن: قوس طلایی در امریکا" توسط مارسیا Chatelain.

"دست ها بالا . . ."

"نمی شلیک کنید!"

در سراسر خیابان های فرگوسن میسوری معترضان و عزاداران فریاد زد: تماس-و-پاسخ نوحه در حافظه مایکل براون جونیور برای هفته های سنتی اخبار رسانه ها و تازه های دیجیتال سرایان پخش به روز رسانی در قیام است که مختل زندگی در شهر 21,000. فرگوسن نشانه شد صحنه های آشنا برای میلیون ها نفر که به دنبال بحران در تلویزیون و گوشی های هوشمند است. اما از تمام مکان هایی است که به نمایندگی فرگوسن در چشم های عمومی است که تابستان رستوران مک دونالد در 9131 غرب فلریسنت بهترین نماد فعل و انفعال بین نژادی عدالت و بازار در آمریکا در گذشته و حال.

در فلریسنت خیابان مک دونالد بود و هر دو فرار از قیام و یکی از آن اهداف است. در برخی از روز های مک دونالد بود یک فانوس دریایی. خبرنگاران در بر داشت زنده پریز برق برای شارژ کردن کامپیوتر خود و Wi-Fi برای ارسال ایمیل های خود را به ویراستاران. تظاهرکنندگان در زمان استراحت از راهپیمایی و دستور نوشیدنی های سرد که درجه حرارت در طول روز ماند حدود 80 درجه است. افسران پلیس بیش از حد گرم لباس خود را از جنگ داخلی در بر داشت مطبوع امداد به عنوان آنها انتظار تغییر. در مقابله تحویلدار مدیریت وظایف خود را به طور منظم در حالی که همچنین با توجه به افزایش درخواست برای بطری های شیر مورد استفاده برای تسکین نیش از مواد شیمیایی راه اندازی شد و به اواخر تابستان آسمان است.

در نهایت آرامش ترمیم شد در فرگوسن و در این روکش از آنچه در سنت لوئیس exurb این فلریسنت مک دونالد به تصویر کشیده شده به عنوان یک نقطه روشن و یک لنگر برای جامعه.

حسن نیت ارائه میدهد Liveright

فرگوسن حاضر شد اولین بار نیست که مک دونالد نقش عمده ای در یک نژادی بحران است. در واقع فلریسنت خیابان مک دونالد — به عنوان یک حق رای دادن محل و متعلق به اداره شده توسط یک آمریکایی آفریقایی تبار تاجر — این نسل تا حدودی عجیب و غریب اما فوق العاده قدرتمند ازدواج بین مواد غذایی سریع کرگدن و مبارزه برای حقوق مدنی.

ریشه معاصر گفتگو در مورد مسابقه و فست فود آغاز می شود با تاسیس مک دونالد در 1940s. مک دونالد قادر به گسترش به سرعت به دلیل امتیاز که بر تساوی عمیقا آمریکا فرض: یک فرد با هیچ آموزش رسمی و یا آموزش و پرورش می تواند تبدیل به یک صاحب کسب و کار — شاید حتی یک میلیونر — تنها با یک کتابچه راهنمای مالک است و مطلق خواهد شد.

Franchisees باید آماده به فرض بدهی و خطرات ناشی از مالکیت کسب و کار است که شرکت های بزرگ سر هرگز در نظر بگیرید. آنها را به یک فایل گزارش پلیس پس از یک سرقت در طول ناهار عجله. آنها باید برای تعیین زمانی که به نزدیک اگر یک طوفان در راه است و پس از آن تمیز کردن پس از آن بازدید کنند. آنها باید بدانید که چگونه برای پاسخ به upticks در هزینه آرد که منجر به نان همبرگر برش عمیق تر به خط پایین.

اگر franchisee است که یک فرد از رنگ آنها بیشتر احتمال دارد به انجام کسب و کار در یک جامعه با افزایش هزینه های بیمه و یا کمتر دریافت توجه از شرکت مادر — با وجود کسب بیشترین سود در زنجیره ای خود را به سیستم.

پس از جداسازی شد و از نظر قانونی حل شده توسط حقوق مدنی قانون از سال 1964 آمریکایی های آفریقایی تبار بودند هنوز هم در سمت چپ پایین سقف معلق در هوا بیش از خود اجتماعی و اقتصادی تحرک. برخی جناح از جنبش آزادی تبدیل توجه خود را به سرمایه داری در تلاش برای تبدیل خود به دستاوردهای اجتماعی به آنهایی که اقتصادی است. آنها نگاه به مالکیت کسب و کار به عنوان یک راه مناسب رو به جلو است. سیاستمداران مانند ریچارد نیکسون تنها بیش از حد خوشحال به نظر می رسد برای حمایت از آمریکایی های آفریقایی تبار با حمایت از طرح های تشویق کوچک مالکیت کسب و کار ارائه شده است که یک مسیر برای برخی از مواد غذایی سریع صاحبان حق رای به خود را شروع کنید.

در سال 1968 هرمان خرده اولین آمریکایی آفریقایی تبار به حق رای مک دونالد رستوران به دست آورد کلید به یک رستوران در یکی از محله های شیکاگو متزلزل قیام کرد که مارتین لوتر کینگ جونیور ترور در سال 1968. خرده تکیه بر ترکیبی از حق آموزش و خیابان فراست به نوبه خود در اطراف محل زندگی او رفت تا نه تنها خود را اضافی رستوران, اما همچنین کمک به ایجاد ملی, سیاه, mcdonald's اپراتورهای انجمن (NBMOA) در سال 1972 است. آن را به زودی تبدیل به سیاه و صدای داخل mcdonald's corporation.

به عنوان مورد در خرده اوایل سال اکثریت قریب به اتفاق از franchisees کار کسب و کار در اکثریت سیاه مکان و به عنوان fast food شد غالب خرده فروشی مواد غذایی گزینه در بسیاری از جوامع NBMOA اعضای عملکرد بهتری نسبت به همتایان سفید. سریع موفقیت این مکان موجب مک دونالد و رقبای خود را به تمرکز بر روی سیاه و سفید, شام, استخدام بیشتر سیاه franchisees و متعهد به توسعه استراتژی برای پرورش این پایه مصرف کننده.

خرده و دیگر NBMOA بنیانگذاران استدلال که رستوران خود محبوبیت بود و حاصل نه تنها deliciousness از مک دونالد همبرگر بلکه شیرین رضایت آمریکایی های آفریقایی تبار در بر داشت در حمایت از یک کسب و کار است. اما برخی از مصرف کنندگان خواست جوامع خود را برای به اشتراک گذاری بیشتر در قوس طلایی' سود. برای مثال عملیات سیاه وحدت (OBU) تشکیل شده در کلیولند با هدف آشکار به چالش کشیدن حضور سفید franchisees در جوامع و فوتی و فوری شهر و سیاه شهردار کارل استوکس به عمل در این موضوع است. سیاه حق مالکیت تنها می تواند انجام این کار بسیار برای یک جامعه است که با تجربه قریب به اتفاق نرخ فقر و بیکاری است. اما OBU اعتراض مجبور مک دونالد گسترده و سیاه franchisees به طور خاص به منظور توسعه روش ها و پروتکل ها برای پرداختن سیاه مصرف کنندگان بودند که به انتقاد از اشخاص که سود زیادی از مردم با کمی.

توسط 1980s ترین مواد غذایی سریع franchises تا به حال حل و فصل به چشم انداز سیاه و سفید و به طور فزاینده لاتین محله. مک دونالد در ادامه به راه در حال توسعه franchisees از رنگ و ایجاد اعتماد در میان سیاه خواران اما این سود هنوز به موضوع سوال در مورد عدالت و انصاف خارج و داخل شرکت. یک درگیری حقوقی بین چارلز Griffis سیاه مک دونالد franchisee در لس آنجلس و مک دونالد ستاد شامل اتهامات که مک دونالد تنها اختصاص سیاه franchisees به ناپایدار محله است که تولید سود بالا اما مورد نیاز بالا هزینه های سربار.

پس از سقوط دولت نیکسون و از نو سنگر سازی در بودجه برای کسب و کار هنگامی که رونالد ریگان فرض بیضی, دفتر, زبان, سیاه داری از دست داد مهر. اما این ایده که می تواند کسب و کار "رفع" سیاه و سفید امریکا نیست هلاک در 1980s. NAACP و همتایان خود نفس زندگی جدید را به سیاه و سفید سرمایهداری تحت پوشش عادلانه به اشتراک گذاری برنامه است که حل و فصل تحریم و تظاهرات با موافقت نامه های سرمایه گذاری در امریکا از طریق کسب و کار. موافقت نامه های مورد نیاز برای مواد غذایی سریع شرکت ها برای گسترش دسترسی به قرارداد رو تشویق معرفی بیشتر مواد غذایی سریع رسانه ها به در حال حاضر شلوغ سیاه جوامع است.

چند سال پس از لس آنجلس NAACP تست عادلانه خود را به اشتراک گذاری معاملات با مک دونالد و دیگر فست فود زنجیره ای مک دونالد یک بار دیگر خود را در بر داشت که در روایت نژادی خشونت پس از یک رویداد خبری مهم: 1992 در لس آنجلس قیام بیش از مرگ رادنی کینگ.

این بار کمی متفاوت است که در یک تعداد انگشت شماری از franchisees رنگ شهادت به قدرت کسب و کار خود را با حضور در جامعه و آنها ادعا کمی به هیچ آسیب در طول یک رویداد است که تخریب یک میلیارد دلار در اموال. خود حکایات کمک سوخت دور دیگری از آزمایش با استفاده از فست فود به عنوان یک ابزار نژادی و عدالت و این تکرار از حمایت دولت فدرال بود تعمید سیاه توانمندسازی.

در ضمن مک دونالد و آن گروه همچنان به حفظ یک رابطه پیچیده با بسیاری از مشتریان وفادار است. امروز, رستوران های فست فود در حال hyperconcentrated در مکان هایی که ترین و فقیرترین نژادی تفکیک شود. با توجه به اشباع آن در امریکا, سریع, مواد غذایی است که اغلب شناخته شده به عنوان مقصر در میان تحقیقات در نرخ بالای چاقی و دیابت و فشار خون بالا در میان سیاه پوستان. محققان هشدار داده اند که یک کودک متولد شده در سال 2000 دارای 53 درصد شانس ابتلا به دیابت نوع 2; احتمال یک کودک در حال توسعه بیماری های بالقوه کشنده است که کمتر از 30 درصد است. در سال 2015 نزدیک به 75 درصد از بزرگسالان آمریکایی و 33 درصد از نوجوانان در نظر گرفته شد دارای اضافه وزن یا چاق.

این داستان مک دونالد در آمریکا است در مورد چگونگی سرمایه داری می تواند به متحد کردن گروه برای خدمت به منافع خود و حتی آن را به عنوان پرس جوامع است. محل ریشه های شهری بحران مواد غذایی به ظهور سریع-حق رای دادن مواد غذایی ما می تواند تبدیل به آگاهی بیشتری از گزینه های که آن را دارد و چه کسی آنها را ایجاد می کند. در نهایت تاریخ ما را تشویق می کند که بیشتر دلسوز نسبت به افراد مرور چند گزینه و تاریخچه هشدار ما به مراتب مهم تر از نهادها و ساختارهای قدرت را انتخاب دور.

برای بیش از حد طولانی و پژوهش در مسابقه و فست فود ها قرار داده است این تعهد تنها در ذائقه و پدر و مادر برای دلتنگ دولت از سلامت. بدون درک درستی از چگونه ما در اینجا مواد غذایی جنبش عدالت هرگز حرکت فراتر از ایده انتخاب فردی و همچنان به چشم پوشی از عدم تعادل ساختاری. ترویج شیوه زندگی سالم می تواند به بهبود زندگی. اما درک این که چگونه تغییرات در اولویت های اواسط قرن حقوق مدنی و مبارزه و تغییر در سیاست فدرال در کسب و کار و توسعه شهری و رونق سال از مواد غذایی سریع همگرا در زندگی سیاه امریکا است که به همان اندازه مهم است.

اقتباس از "حق رای دادن: قوس طلایی در امریکا" توسط مارسیا Chatelain. کپی رایت © سال 2020 مارسیا Chatelain. با اجازه از ناشر Liveright Publishing Corporation, a division of W. W. Norton & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است.

به عنوان یک غیر انتفاعی, اخبار سازمان های آینده ما بستگی به شنوندگان مثل شما که اعتقاد به قدرت های خدمات عمومی و روزنامه نگاری.

سرمایه گذاری خود را در بازار به ما کمک می کند باقی می ماند paywall-رایگان و تضمین می کند هر کس دسترسی به قابل اعتماد و بی طرفانه اخبار و اطلاعات بدون در نظر گرفتن توانایی خود را برای پرداخت.

اهدای امروز — در هر مقدار — برای تبدیل شدن به یک بازار سرمایه. در حال حاضر بیش از هر زمان تعهد خود را می سازد تفاوت.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب