اقتصاد یک فاجعه است. باید ما را متوقف صحبت کردن در مورد آن ؟

این است که بخشی از ما "اقتصاد اعتبار اضافی" پروژه که در آن می خوانیم مقدماتی اقتصاد کتاب درسی ارائه شده توسط س

توسط AKHBAREMAAAA در 28 فروردین 1399

این است که بخشی از ما "اقتصاد اعتبار اضافی" پروژه که در آن می خوانیم مقدماتی اقتصاد کتاب درسی ارائه شده توسط سازمان های غیر انتفاعی هسته Econ همراه با شنوندگان ما.

همه ما نیاز به درک اصول اقتصادی در حال حاضر بیشتر از همیشه. دریافت یک یادآوری با ما Econ اعتبار اضافی عضویت در خبرنامه.


وجود دارد راه های مختلف به بحث در مورد تاثیر اقتصادی این COVID-19 pandemic, اما آن را سخت به sugarcoat: Large عصری برای اقتصاد در حال رکود میلیون ها نفر از کارگران گذاشته شده یا furloughed در یک ماده از هفته و معلوم نیست که چه زمانی و چگونه ما رزومه, کسب و کار به عنوان معمول است.

اما می تواند با تمرکز بر این آشفتگی کمک به ما اقتصادی گلایه?

شاید با توجه به برنده جایزه نوبل و ییل اقتصاددان Robert Shiller که آخرین کتاب "روایت اقتصاد: چگونه داستان های ویروسی و رانندگی عمده رویدادهای اقتصادی" مطالعات اقتصادی و عواقب ناشی از داستان ما بگویید.

"بازار صبح گزارش" میزبان داود Brancaccio صحبت Shiller در مورد قدرت روایات در طول یک بیماری همه گیر. در زیر یک ویرایش متن مکالمه خود را.

دیوید Brancaccio: که فاجعه روایت می تواند از آن تغذیه کند. می توانم انجام آسیب گفتن آن را مانند آن است ؟

Robert Shiller: وجود ذاتی جنگ است. مردم باید بدانند که آن جدی است. اطمینان آنها را به دروغ است و نه در علاقه خود را. از سوی دیگر ما همچنین می توانید با قرار دادن یک شیب بر روی آن است که تا منفی که آنها از ترس به بیرون رفتن حتی برای چیزهایی که آنها نیاز دارند. و این بدان معنی است که کسب و کار فرو می ریزد.

Brancaccio: مردم در حال مقایسه این به رکود بزرگ. بخشی از خطر است اگر شما در حفظ و گفت: رکود بزرگ است که در اینجا دوباره, مردم, توقف سرمایه گذاری و سپس شما بیشتر مشکل از حتی ترشی که ما در آن هستیم.

Shiller: به طوری که در روایت است که مانند یک بیماری است که با کمین در سایه و آن را تبدیل به یک نبوت خود انجام است. یک تفاوت وجود دارد این زمان. مردم فکر می کردند که رکود بزرگ خواهد رفت برای همیشه و ساخته شده است که آنها احساس عصبی در مورد مصرف هر گونه خطرات.

Brancaccio: یکی دیگر از الگوی رفتاری دیگری روایت بود که نه پایدار است و به اصطلاح آنفلوآنزای اسپانیایی. در حال حاضر ما در حال صحبت کردن در مورد آن, اما شما می توانید به راحتی به سوال مردم, چند ماه پیش, و آنها ممکن است شناخته شده اند.

Shiller: راست. این متاسفانه یک کمی سخت به عنوان یک مقایسه نقطه به دلیل آن همزمان با پایان جنگ جهانی اول در بازار سهام ایالات متحده در واقع بالا رفت که در آن زمان. اما یک تفاوت مهم بود در سال 1918 آنها ندارد ایده پناه در محل به طوری که آنها نمی shut کشور پایین. بنابراین به یک معنا این رویداد متفاوت از رویدادهای گذشته نه فقط به خاطر اینکه ما یک اپیدمی وحشتناک, اما همچنین به این دلیل ما باید تهاجمی راه مقابله با آن است.

Brancaccio: وجود دارد در حال ظهور روایات در این وحشتناک بهداشت عمومی اورژانس ممکن است فرصت هایی را برای تجدید نظر در یک سیستم اقتصادی که در خدمت مردم به اندازه کافی. من که اما تبدیل این روایت تنها در این جهت ممکن است زیانی.

Shiller: من در واقع احساس مثبت در مورد آن روایت است. ما رو به افزایش نابرابری. ما اقلیت است که هنوز هم نگه داشته و پایین با تعصب. من فکر می کنم این است که یک وحدت لحظه. و من فکر می کنم آن را در واقع ممکن است در واقع برای یک جامعه بهتر رفتن به جلو.

اگر شما یک عضو خود را در محلی عمومی و ایستگاه های رادیویی ما با تشکر از شما — از آنجا که حمایت خود را کمک می کند تا کسانی که در ایستگاه نگه داشتن برنامه هایی مانند بازار در هوا. اما بازار همچنان به رشد, ما نیاز به سرمایه گذاری اضافی از کسانی که مراقبت در مورد آنچه ما انجام می دهیم: superfans مثل شما.

کمک مالی خود را — به عنوان کمی به عنوان $5 — کمک به ما در ایجاد محتوا است که مسائل را به شما و جامعه شما و برای رسیدن به مردم بیشتر به جایی که آنها هستند – که آیا رادیو, پادکست ها و یا آنلاین.

هنگامی که شما کمک می کند به طور مستقیم به بازار شما را تبدیل به یک شریک در آن ماموریت: کسی که می داند که وقتی همه ما دقیق همه برنده.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن