می تواند یک ساختمان گسترش طول عمر خود را?

این COVID-19 pandemic مجبور است بسیاری از افراد به صرف زمان بیشتری را در خانه. چگونه فضاهای فیزیکی که در آن زن

توسط AKHBAREMAAAA در 5 تیر 1399

این COVID-19 pandemic مجبور است بسیاری از افراد به صرف زمان بیشتری را در خانه. چگونه فضاهای فیزیکی که در آن زندگی می کنیم و کار ما تاثیر می گذارد ؟ در زیر گزیده ای از "بزرگ داخل خانه: تعجب آور علم چگونه ساختمان شکل رفتار ما سلامتی و شادی" توسط امیلی Anthes. شما می توانید گوش دادن به Anthes' مصاحبه با "بازار" میزبان کای Ryssdal با استفاده از مدیا پلیر فوق.

در Mitaka ژاپن در یک خیابان شلوغ کهنه با چمباتمه زدن بژ ساختمان یک آپارتمان عجیب و غریب پیچیده تکان افق. از خارج نه واحد محل اقامت شبیه مجموعه ای از کودک, بلوک با همان رنگارنگ آشفته بازار از اشکال و رنگ ها — سبز سیلندر انباشته بالای بنفش مکعب یک مکعب آبی در حال استراحت بر روی یک زرد سیلندر. در داخل ساختمان معماری اسید سفر. هر یک از نه شیروونی یک دایره اتاق نشیمن با آشپزخانه plopped درست در مرکز آن است. اتاق خواب, مربع, حمام هستند بشکه به شکل و مطالعات در حال تکمیل حوزه است. هر واحد نقاشی شده است بیش از یک دوجین رنگ های مختلف هیچ یک از آنها ظریف است. (آپارتمان 302 مثلا آبی و لیمویی-سبز آشپزخانه یک لیمو زرد مطالعه و یک جنگل سبز،) نردبان در اتاق نشیمن منجر به هیچ جا. این طبقه بتنی در حال نکردم با گریپ فروت به اندازه برجستگی است. ساختمان کمتر به نظر می رسد مانند یک خانه از یک اندازه کارناوال سرگرم کننده خانه. اما برای همه آشکار آن از تلون مزاج آن طراحی شده بود با یک هدف جدی: به تقلب مرگ.

این Mitaka lofts ایجاد شد Shusaku Arakawa و مادلین Gins عروسی هنرمندان اختصاص داده شده است که حرفه خود را به یک ایده آنها به نام "برگشت سرنوشت." مرگ آنها بر این باور بود که "قدیمی از مد افتاده" "غیر اخلاقی" و نه در همه مقرر. "که مرگ و میر شده است که شرایط حاکم در طول قرون به این معنا نیست که همیشه باید به" Arakawa و Gins نوشت: در سال 2002 مانیفست. "هر گونه مقاومت نصب شده تا کنون در برابر مرگ و میر است که ineluctable asphyxiator شده است انجام بیش از حد تدریجی یک مد...تلاش برای مقابله با مرگ و میر باید ثابت و پایدار و در کل."

The exterior of the concept design home "reversible Destiny Lofts MITAKA: In Memory of Helen Keller" in Tokyo, Japan dseigned by Japanese architect Shusaku Arakawa.
خارج از مفهوم طراحی صفحه اصلی "برگشت سرنوشت Lofts MITAKA: در حافظه هلن کلر" در توکیو ، (کویچی Kamoshida/گتی ایماژ)

در این تلاش آنها استدلال معماری بود و ما قوی ترین سلاح. به مقاومت در برابر مرگ ما تا به حال به ریشه دوباره اختراع ما محیط ایجاد فضاهای که به چالش کشیده ما هر دو جسمی و ذهنی. زندگی در یک محل مانند Mitaka lofts خواهد مردم را حفظ کردن تعادل و لرزش آنها را از عادات خود را و روال خود را تغییر ادراکات و دیدگاه های تحریک سیستم ایمنی بدن خود را, و بله, آنها را جاودانه. "ما باور داریم که مردم از نزدیک و complexly متفقین با معماری خود را احاطه کرده می تواند موفقیت در outliving خود را (به ظاهر اجتناب ناپذیر) اعدام!" آنها نوشت.

زمانی که من برای اولین بار به عنوان خوانده شده مورد Arakawa و Gins من فرض این بود که همه استادانه درست شده استعاره هنری تحریک. اما وقتی که من تعداد بازدید منهتن مقر برگشت سرنوشت بنیاد در پاییز سال 2018 به من آموخته که آنها آن را به معنای واقعی کلمه. "من فکر می کنم آنها در واقع بر این باور بودند که اگر ما زمانی این کار ما می تواند گسترش طول عمر ما" گفت: Miwako Tezuka مشاوره متصدی بنیاد که Arakawa و Gins تاسیس در سال 2010. "آنها واقعا واقعا واقعا پرشور در مورد باور خود را."

آنها این اعتقاد را در عمل ساختمان و نیمی از پروژه های در هر دو طرف اقیانوس آرام. در یورو و ژاپن آنها طراحی 195,000 فوت مربع پارک عمومی آنقدر بی ثبات است که بازدید کنندگان ارائه شده با کلاه. در ایست همپتون نیویورک, آنها ایجاد Bioscleave خانه یک خانه تک خانواری و حتی شدید تر از Mitaka lofts, این برنامه شامل برخی از چهل و چشم ظاهر رنگ ویندوز قرار داده شده به ظاهر تصادفی و تند و پر از دست انداز طبقه اطراف آن غرق شده ، "شما در حال رفتن به پیچ و تاب خود را از مچ پا" هشدار داد استفان Hepworth, مدیر مجموعه در برگشت سرنوشت بنیاد. "شما به خوبی ممکن است سقوط به آشپزخانه اگر شما دقیق نیست. عجله نکنید برای رفتن به حمام."

اگر چه هر یک از سازه های منحصر به فرد است همه آنها طراحی شده برای disorient با برخورد از اشکال و رنگ ها و سطوح و ناگهانی تغییر در جهت گیری و مقیاس. (در واقع فضاهای خود را آنقدر از عقل است که آنها با دستورالعمل.) خروج یکی از ساختمان خود را Hepworth گفت: "مانند گرفتن یک غلتک coaster. شما یک کمی خارج از ماشین چین دهنده."

سازندگان Mitaka Lofts در توکیو ژاپن در تلاش برای ساخت فضاهای که ذهنی و جسمی چالش مردم است. (کویچی Kamoshida/گتی ایماژ)

Arakawa و Gins تا به حال حتی رویاهای بزرگتری برای کل برگشت سرنوشت تحولات, محله ها و شهرها و یا آنچه آنها به عنوان "شهرهای بدون گورستان." آنها می خواستند به دستمزد تمام عیار, تمام-از معماری جنگ مرگ و میر. اما اگر آنها کشف راز زندگی ابدی آنها موفق به سود خود از آن. Arakawa گذشت در سال 2010 (Gins حاضر به فاش کردن علت مرگ: "این مرگ و میر چیز بد است, اخبار," او گفت: نیویورک تایمز) و Gins سرطان درگذشت چهار سال بعد.

بدن خود را از کار با این حال زندگی می کند. کسانی که مایل به سرپیچی از مرگ می توانید با اجاره یکی از Mitaka lofts از طریق Airbnb.

این تصور که معماری می تواند کمک به ما برای همیشه زنده است که به وضوح در داستان های علمی تخیلی. اما وعده بهبود سلامت ما و گسترش زندگی ما دهانه حتی فقط کمی تا کنون که بدون ترک خانه ؟ خوب من در بر داشت که ایده غیر قابل مقاومت. پس از همه, من unapologetically indoorsy. این است که من نمی خواهم از طبیعت; من فکر می کنم طبیعت دوست داشتنی است. من کمپینگ چندین بار — و از آن لذت می برد! این درست است که من اضطراب مستعد و ریسک گریز و جهان در داخل آپارتمان گرم و دنج و امن است. تعداد زیادی از روزنامه نگاران پرونده اعزام از مکان های دور افتاده — گزارش حیات وحش در Serengeti, سیل در مکونگ دلتا و هسته های یخ در قطب جنوب — اما من همیشه احساس راحت ترین پیمودن من کرافت از درون اتاق نشیمن من.

هر چند که من ممکن است در انتهای افراطی طیف, من تنها نیستم; انسان مدرن اساسا سرپوشیده گونه است. شمالی آمریکایی ها و اروپایی ها صرف حدود 90 درصد از وقت خود را در داخل و محیط داخلی کوتوله, هوای آزاد, در برخی از شهرستانها عمده. جزیره منهتن است که تنها بیست و سه کیلومتر مربع در اندازه است اما سه بار که مقدار داخل فضای طبقه. و بر خلاف جهان در فضای باز سرپوشیده جهان در حال گسترش است. بیش از چهل سال بعد سازمان ملل متحد تخمین می زند که کل مقدار داخل مربع را تقریبا دو برابر ایران است. "آن ها معادل ساختمان زمان طبقه منطقه از ژاپن هر سال از هم اکنون تا 2060" سازمان گزارش در سال 2017.

به شوق من بیشتر و بیشتر دانشمندان شروع به مشاهده محیط داخل ساختمان به عنوان شایسته بررسی است. محققان در یک طیف گسترده ای از رشته های در حال حاضر بررسی سرپوشیده جهان, نقشه برداری خطوط آن و کشف اسرار آن. میکروبیولوژی در حال نمودار باکتری است که شکوفه در ساختمان ها و داروخانه ها در حال پیگیری این گازها که نسل اینده از طریق خانه های ما. دانشمندان علوم اعصاب در حال یادگیری چگونه مغز ما در پاسخ به ساختمان های مختلف سبک و متخصصان تغذیه در حال تحقیق در مورد چگونگی طراحی کافه تریا ما تاثیر می گذارد انتخاب های غذایی. انسان شناسان در حال مشاهده چگونگی کار طراحی را تحت تاثیر بهره وری تعامل و رضایت شغلی کارکنان در سراسر جهان است. روانشناسان در حال کاوش ارتباط بین ویندوز و سلامت روان روشنایی و خلاقیت و مبلمان و تعامل اجتماعی است.

یافته های آنان نشان می دهد که محیط داخلی شکل زندگی ما گسترده و گاهی اوقات تعجب آور راه. به نام فقط چند: زنانی که به هنگام تولد در وسیع بيمارستان هستند بیشتر احتمال دارد به انجام سزارين بخش از کسانی که در کار جمع و جور تر هستند. گرم و نور کم باعث می شود schoolkids کمتر ناراحت و پرخاشگر است. تازه به خوبی تهویه هوا افزایش کارمندان عملکرد شناختی.

حتی Arakawa و Gins ایده نمی کاملا به عنوان دور از ذهن به نظر می رسد. ما می دانیم که برای یک واقعیت علمی است که انواع راست از چالش ها می تواند در تقویت بدن و ذهن ما. (شروع به بلند کردن وزنه و عضلات خود را متورم می شود. یادگیری به صحبت به یک زبان جدید و مغز خود را خواهد جوانه ارتباطات جدید.) هیچ دلیلی وجود دارد که این چالش ها نمی تواند از خانه ما. دانشمندان شناخته شده است برای چندین دهه است که مسکن آزمایشگاه حیوانات در تحریک فضاهای — در این شرکت از حیوانات دیگر و در قفس مواجه نگردند با تونل اسباب بازی مارپیچهای نردبان و چرخ در حال اجرا — بهتر است برای سلامتی خود از زايش آنها را به فراغت انفرادی قفس. این نوع از محیط زیست غنی سازی می تواند افزایش حیوانات' سیستم ایمنی بدن, کاهش سرعت رشد تومورها را در نورون های بیشتر مقاوم در برابر آسیب و دفع زوال شناختی مرتبط با پیری است.

وجود شواهد ضمنی نشان می دهد که تعامل با محیط خوب برای انسان ، محققان دریافته اند که نرخ زوال عقل تمایل به کاهش در شهرستانها نسبت در مناطق روستایی به عنوان مثال. این سخت است برای گفتن که دقیقا چرا اما یک نظریه این است که زندگی شهری است که بیشتر تحریک کننده و پیچیده و در نتیجه از مغز محافظت می کند. "من فکر می کنم که فضاهای تعامل ما در راه های متعدد هستند و احتمالا آنهایی که ما را از سن و سالم می گوید:" لورا Malinin یک شناختی دانشمند و معمار در دانشگاه ایالتی کلرادو. در تحقیقات خود Malinin جمع آوری برخی از داده های اولیه نشان می دهد که بصری پیچیده اتاق ممکن است افزایش عملکرد شناختی سالمندان.

بنابراین Arakawa و Gins نیست به طور کامل خاموش نماید. "من مطمئن هستم در مورد 'بازگرداندن' سرنوشت, چون من فکر می کنم ما شکل سرنوشت خود ما در طول زندگی ما اما من معتقدم که آنها در حال ضربه زدن به چیزی" Malinin گفت. "این است که محیط فیزیکی قوی است و تا کنون نسبتا بکر — پتانسیل برای کمک به ما را سالم نگه دارید."

گزیده ای از داخل خانه: تعجب آور علم چگونه ساختمان شکل رفتار ما سلامتی و شادی توسط امیلی Anthes. منتشر شده توسط علمی آمریکا / Farrar, Straus and Giroux ژوئن 23 سال 2020 است. کپی رایت © 2020 توسط امیلی Anthes. تمام حقوق محفوظ است.

به عنوان یک غیر انتفاعی, اخبار سازمان های آینده ما بستگی به شنوندگان مثل شما که اعتقاد به قدرت های خدمات عمومی و روزنامه نگاری.

سرمایه گذاری خود را در بازار به ما کمک می کند باقی می ماند paywall-رایگان و تضمین می کند هر کس دسترسی به قابل اعتماد و بی طرفانه اخبار و اطلاعات بدون در نظر گرفتن توانایی خود را برای پرداخت.

اهدای امروز — در هر مقدار — برای تبدیل شدن به یک بازار سرمایه. در حال حاضر بیش از هر زمان تعهد خود را می سازد تفاوت.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن